PUKKS Chrzciciel Tychy - strona oficjalna

Baner 1 %

Krótka relacja ze Świąt z Akademią

• autor: marcinkusmierz, 2014-12-23 12:14

W sobotę (20.12) po raz III w historii istnienia Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy, spotkaliśmy się na tyskiej Hali Sportowej, aby celebrować „Święta z Akademią”. Jest to kolejna impreza, która wpisała się w nasz kalendarz na stałe i nie wyobrażamy sobie roku bez niej.

Po raz kolejny przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy zawodnicy, trenerzy, zarząd oraz pracownicy Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy i Szkółek Partnerskich spotkali się w hali sportowej przy al. Piłsudskiego w Tychach. Jest to wyjątkowa impreza, która jest okazją spotkania się najmłodszych zawodników z najstarszymi. Okazją, dzięki której wszyscy trenerzy, zarząd i pracownicy Akademii i Szkółek Partnerskich spotykają się w jednym miejscu, mogą porozmawiać i powymieniać uwagi związane nie tylko z Akademią i piłką nożną. Na Hali Sportowej, jak co roku nie zabrakło przedstawicieli władz miasta. Władze Tychów reprezentowali Pani Daria Szczepańska - wice prezydent Tychów, Pan Maciej Gramatyka - przewodniczący Rady Miasta Tychy, Pan Krzysztof Woźniak - przewodniczący komisji kultury, sportu i turystyki, Panowie Grzegorz Kołodziejczyk i Marek Gołosz - radni oraz Pan Grzegorz Michalski - przewodniczący Rady Sportu. Podczas „Świąt z Akademią” byli z nami również - Dyrektor MOSiR Tychy Pan Marcin Staniczek oraz Dyrektor Zespołu Szkół numer 1 Pani Grażyna Jurek. Tradycyjnie byli z nami zawodnicy pierwszoligowego GKS Tychy oraz nasi Ambasadorzy oraz Absolwenci, czyli Łukasz Kopczyk, Krzysztof Bizacki, Mateusz Grzybek, Bartosz Rutkowski, Paweł Florek oraz Michał Biskup.

Impreza rozpoczęła się od uroczystego wejścia wszystkich drużyn Akademii na tyską halę. Po zajęciu miejsc, Prezes Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy Marcin Kuśmierz przywitał przybyłych gości oraz zawodników, trenerów i rodziców. Po krótkim wstępie Prezesa, zostały wręczone nagrody Zawodnika Roku, Odkrycia Roku oraz Przyjaciela Roku. I tak Zawodnikiem Roku został Marcin Musiolik (U19), Odkryciem Roku Krzysztof Rośkowicz (U17). Statuetki Przyjaciela Roku otrzymali kierownicy obiektów, z których Akademia i Szkółki Partnerskie korzystają  na co dzień, czyli Albin Wira (Stadion Miejski), Mirosław Pilszek (zespół boisk piłkarskich na os. A im. Alfreda Potrawy), Artur Bernaś (Hala Sportowa), Grażyna Słupińska (kompleks sportowy Paprocany).
Po wręczeniu pamiątkowych statuetek mikrofon przejęli przedstawiciele Stowarzyszenia Tyski Fan. Nauczyli młodych piłkarzy przyśpiewek, które można usłyszeć podczas meczów GKSu Tychy. Głośne okrzyki nie raz wywołały ciarki na plecach zgromadzonych na hali gości. Po krótkiej animacji Stowarzyszenia "Tyski Fan" prowadzący imprezę - Pan Mirosław Kańtor, rozpoczął zabawę z najmłodszymi zawodnikami. Tańce i śpiewy na parkiecie wciągnęły nie tylko małych piłkarzy, ale również trenerów. Najlepiej bawili się Remigiusz Smoliński i Sebastian Białoń, którzy doskonale wczuli się w rytm lecących przebojów i prowadzonych zabaw. Tradycją naszych spotkań jest mecz pomiędzy najmłodszymi uczestnikami „Świąt z Akademią”, a naszymi absolwentami. Co prawda nikt nie liczył zdobytych bramek, ale widać było sporą przewagę młodych adeptów piłki nożnej. Szczególnie w ilości zawodników na boisku. Po meczu przyszedł czas na życzenia i tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Trenerzy życzyli zawodnikom wielu sukcesów na piłkarskich boiskach, zawodnicy za to wiele cierpliwości i wytrwałości w swojej pracy. Na koniec wszyscy goście, zawodnicy i trenerzy stanęli razem do wspólnego zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym na tyską Halę Sportową. Dziękujemy gościom, którzy poświęcili swój czas, aby być z nami podczas „Świąt z Akademią”. Dziękujemy Panu Mirosławowi Kańtorowi, który po raz kolejny wspaniale poprowadził dla nas to spotkanie. Dziękujemy zawodnikom, którzy stworzyli wspaniałą atmosferę. Dziękujemy trenerom za cały rok pracy i za pomoc w przygotowaniu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wielokrotnie wsparli nas dobrym słowem.

Do zobaczenia za rok!

Autor: Treść:pozostało znaków: